Sipariş Telefonları:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 
FORUM
 

Banka Personel Alımı

ZİRAAT BANKASI KPSS OLMADAN PERSONEL ALIYOR.

2010 – 2011 Ziraat Bankası İşçi Alımı Hakkında Bilgiler.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, personel sınavlarında kamu personeli seçme sınavı (KPSS) şartını kaldırdıklarını, ayrıca bundan sonra sınavların banka şubelerinde yapılacağını söyledi.

Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar eleman alırken KPSS şartı olduğunu, ancak bundan sonra Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek KPSS şartı olmadan, banka şubelerinde yapılacak elektronik sınavla eleman almaya başlayacaklarını belirtti.

En son ilan ettikleri sınava 18 bin kişinin müracaat ettiğini ifade eden Çağlar, “Müracaatları kabul edilen adaylar şubelerimize gelerek, memurlarımızın oturduğu ekranlarda sınava girecekler. Adayların sınav bittikten 15 dakika sonra, ‘yerlerinden kalkmadan’ sonuçları alabilecekleri bir sınav sistemi dizayn ettik. Bu Türkiye’deki başka hiçbir bankanın, kuruluşun kullanmadığı bir sistem” dedi.

KPSS şartını kaldırdıklarını, sadece belirlenen üniversitelerden, belirlenen şartlar çerçevesinde adayların müracaat etmesini istediklerini kaydeden Çağlar, “Sınavımıza 18 bin kişi müracaat etti. Bu sınavlar Türkiye’de bir ilk olacak. Bizim memurlarımızın çalıştığı şubelerdeki ekranlarda tamamen elektronik sınav şeklinde yapılacak. Adaylar, sınav bittikten 15 dakika sonra puanlarını öğrenecekler, daha sonra o puanlara göre mülakata çağrılacaklar” diye konuştu.

“BU SİSTEMİ KENDİ İÇ EĞİTİM SINAVLARINDA DA UYGULUYORUZ”

Bu sistemi eğitim amaçlı olarak da kullandıklarını, kendi iç eğitim sınavlarında da bu uygulamayı yaptıklarını anlatan Çağlar, şöyle devam etti:

“Önceden sınavlar üç merkezde yapılırdı, Adana, İstanbul, Ankara. Birçok insan bu sınav yerlerine gelirdi. Bizde 22 bin kişi var, her kademede aşağı yukarı 3-4 bin kişi var. Bunların sınav yapılması milyonlarca liralık masraflar ortaya çıkarıyordu. Biz aşağı yukarı 4-5 senedir şubelerimizdeki çalışan arkadaşlarımızı pazar günleri şubelerine davet ediyoruz. Hepsi ekranlarının önüne oturuyor, merkezden sorular değişimli şekilde geliyor. Yan yana oturan iki kişiye aynı sorular gelmiyor. Size 1. soru gelirse, bu bana 80. soru olarak geliyor. 2 bin soruluk havuzdan değişik sorular geliyor. Personelimiz yerinden kalkmadan sınav bittikten sonra, 2 saatlik sürecin sonunda ekranlarında kendi başarı puanlarını görüyorlar. Daha sonra ÖSYM’de olduğu gibi, o puanlara göre boş yerlerimizi ilan ediyoruz. Arkadaşlarımız oraya müracaat ediyorlar. O puanlara göre, mesela Kızılay şubesine 5 kişi müracaat ettiyse orada 2 kişilik boş kadro varsa en yukarıdaki 2 kişinin oraya atamasını yapıyoruz.

Bu sistemi ilk olarak eleman alımında da kullanacağız. Bu hafta müracaatları aldık. Önümüzdeki günlerde bu sınavı yapacağız.”

BU YIL 1500 KİŞİ ALINMASI PLANLANIYOR

Çağlar, müracaatlar analiz edildikten sonra, Mayıs ayı içinde sınavın yapılacağını söyledi. Bu yıl 1500 kişi alınmasının planlandığını, bu sınavla 800 kişi, daha sonra yapılacak sınavla ise 700 kişi alınacağını ifade eden Çağlar, şubeleşme faaliyetleri çerçevesinde bu sayının 2 bine çıkarılabileceğini sözlerine ekledi.

Banka, mali tahlil uzman yardımcısı, iç kontrolör yardımcısı ve servis görevlisi alımı için sınav düzenledi. Bankacılık, finans, çalışma ekonomisi, ekonomi, hukuk, iktisat, işletme, maliye ve ilgili bölümlerden adaylar, internet üzerinden başvuruda bulundu. Bir hafta süren başvurular, 9 Nisan Cuma günü sona erdi. Sınava 18 bin kişi başvurdu.

Yazılı sınav tarihi ve sınav merkezleri daha sonra bankanın internet sitesinde ilan edilecek.

 

Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Duyuruları için tıklayınız

 

 

 

BANKALARIN İŞE ALIM SÜRECİ

 

 

 


 

Akbank İşe Alım Süreci:

Akbank Asistan Alımı Kimler Başvurabilir?

28 yaşını doldurmamış olmak.
Üniversitelerin istihdam edilecek iş koluyla ilgili minimum ön lisans, tercihen lisans bölümlerinden mezun olmak.
Bankamızın temel yetkinliklerine sahip olmak gerekmektedir.

İşe Alım SüreciAramıza asistan olarak katılacak adaylar öncelikle genel yetenek sınavına alınırlar. Daha sonra mülakata davet edilen adaylar, bankanın gereksinimlerine ve adayın niteliklerine en uygun bölüme yerleştirilirler

Akbank Yönetici Adayı Kimler Başvurabilir?

28 yaşını doldurmamış olmak.
Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim veren, istihdam edilecek iş koluyla ilgili bölümlerinden mezun olmak (İlgili ilanlar dahilinde ayrıntılı bilgi verilmektedir).
Çok iyi derecede İngilizce bilmek
Bankamızın temel yetkinliklerine sahip olmak gerekmektedir.

 

Albaraka Türk İşe Alım Süreci

İşe Alma Süreci

Albaraka Türk'e yardımcı personel pozisyonu haricindeki iş başvurularında şu özellikler aranmaktadır.

Üniversite mezunu olmak. (Bankacılık ile ilgili bölüm.)
28 yaşını aşmamış olmak.
Askerlikle ilişiği olmamak. (erkek adaylar için)
Bu özelliklere sahip olan adaylar, personel ihtiyacı olduğu zaman, sınava alınırlar ve sınav

 

Anodolu Bank İşe Alım Süreci

Deneyimli Adaylar
Deneyimli eleman alımlarımız, görevin niteliğine göre konusunda uzman, tercihen üniversite mezunu, temsil yeteneği yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, erkek adaylar için askerliği tamamlamış olmak esastır.

Deneyimsiz Adaylar
Deneyimsiz adaylar için üç farklı kariyer yolu sunulmaktadır.

Asistan

Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden (tercihen bankacılıkla ilgili bölümler) mezun, erkekler için askerliğini tamamlamış adayların başvuruları değerlendirilerek önce genel yetenek testine ve sonrasında kişilik (envanter) testine tabi tutulmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylara İnsan Kaynakları Yöneticileri tarafından mülakat yapılmaktadır.

Management Trainee (MT)

Müfettiş Yardımcılığı

da başarılı olan adaylar mülakata davet edilirler. Mülakat sonucuna göre adaylar talep ettikleri pozisyonun özelliklerine göre değerlendirilirler.

 

Asya Bank İşe Alım Süreci

İşe Alım Koşullarıİşin gerektirdiği özel şartlar ve ihtiyaçlar hususunda Genel Müdürlüğün tayin ve takdir yetkisi saklı kalmak kaydıyla Asya Katılım Bankası'na alınacak tüm personelin aşağıda belirtilen niteliklere haiz olması gerekmektedir.

T.C. Vatandaşı olmak veya yabancı uyruklu ise çalışma izni almış olmak,
18 yaşını doldurmuş olmak,
En az önlisans mezunu olmak,
Kamu hizmetlerinden yasaklı bulunmamak,
İyi hal sahibi olmak (ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, inancı kötüye kullanma -hileli iflas gibi- yüz kızartıcı bir fiil ile mahkum olmamak),
Bankamız tarafından yapılacak araştırmalar sonucunda olumlu istihbarata sahip olmak,
Resmi veya özel herhangi bir kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak,
Görevini yapmaya engel olabilecek bedeni ve akli bir rahatsızlığı bulunmamak ve sağlık durumu yurdun her yerinde çalışmasına elverişli bulunmak,
Yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarı göstermek.

 

Citi Bank İşe Alım Süreci

Citi Türkiye'deki İşe Alımlar ve Bölümler arası geçiş Fırsatları: Açık pozisyonlarımız, Citi içerisinde intranet aracılığı ile mevcut çalışanlarımıza, Citi dışında ise internet sayfamızdan duyurulmaktadır. Başvurular internet üzerinden alınmaktadır. İşe alım sürecinde üniversitelerden yeni mezun olmuş veya deneyimli yetenekleri seçmede kullandığımız yetkinlik bazlı mülakat, grup mülakatı, vaka çalışması, kişilik envanteri gibi pozisyonun gerektirdikleri doğrultusunda en uygun adayı seçebilmemiz için kullandığımız farklı işe alım uygulamalarımız bulunmaktadır.

 

Garanti Bankası İşe Alım Süreci

Garanti Bankası Müfettiş Yardımcılığı İçin Aranan Özellikler

Bankamızın yılda 1 kez açtığı "Müfettiş Yardımcısı" programına dahil olmak için Garantili Kariyer'de özgeçmişinizi oluşturarak, her yıl Mart ayında yayınlayacağımız ilanımıza online başvurmanız gerekmektedir.

Analitik düşünce yeteneği,
Detaylarda dikkat,
Öğrenmeye ve gelişime açık olmak,
İletişimde başarı,
Ekip çalışmasına yatkın olmak,
Farklı koşullara kolay uyum sağlayabilmek,
4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen ve Edebiyat Fakültelerinin İstatistik bölümleri, Bankacılık ve Sigortacılık bölümü, Endüstri ve İşletme Mühendisliği bölümleri ya da (lisans diploması ayrımı olmaksızın) Ekonomi, İşletme/Finans konulu Yüksek Lisans programları ile bunlara eşdeğer oldukları yetkili makamlarca onaylanmış, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki okullardan birini bitirmiş ya da 2009 Temmuz ayı içinde diplomasını alacak olmak,
İyi derecede İngilizce ,
27 yaşını aşmamış olmak,
Askerlik görevini tamamlamış ya da en az bir yıl erteletmiş olmak (erkek adaylar için),
T.C. Vatandaşı olmak,
Yurtiçi / yurtdışı seyahate engeli bulunmamak,
Sağlığı Türkiye'nin her yerinde ve yurtdışında görev yapmaya elverişli olmak,
Önceki dönemlerde açılmış olan Bankamız Müfettiş Yardımcısı / Management Trainee / Sales Trainee sınavlarına bir kereden fazla katılmamış veya bankamız işe alım süreçlerinde herhangi bir mülakat aşamasında elenmemiş olmak.

Garanti Bankası Bilgi Sistemleri Denetçi Yardımcısı Aranılan Özellikler

"Bilgi Sistemleri Denetçi Yardımcısı" programına dahil olmak için Garantili Kariyer'de özgeçmişinizi oluşturarak, ilanımıza başvurmanız gerekmektedir.

Adaylarda Aranan Özellikler:
Analitik düşünen,
Öğrenmeye ve gelişime açık,
İletişimde başarılı,
Ekip çalışmasına yatkın,
Farklı koşullara kolay uyum sağlayabilen,
4 yıllık eğitim veren üniversitelerin,
Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Yönetimi (MIS) bölümleri ya da (lisans diploması ayrımı olmaksızın) aynı bölümlerde yüksek lisans programları ile bunlara eşdeğer oldukları yetkili makamlarca onaylanmış, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki okullardan mezun,

Çok iyi derecede İngilizce bilen,
27 yaşını aşmamış,
Askerlik görevini tamamlamış ya da en az bir yıl erteletmiş (erkek adaylar için),
Geleceğine önem veren, başarılı bir kariyer için doğru başlangıç isteyen

Garanti Bankası MT İçin Aranılan Özellikler

Bankamızın her yıl açılan "Management Trainee" programında değerlendirilmek için, Talent Camp, Genç Garanti’li veya Garanti’li Deneyim staj programlarından birine katılmış olmanız gerekir.

Aranan özellikler:
4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerden mezun olmak (tercihen İdari Bilimler veya Mühendislik fakülteleri) ya da İdari Bilimler dalında
Yüksek Lisans tamamlamış ya da yapıyor olmak,
Çok iyi derecede İngilizce bilmek,
27 yaşını aşmamış olmak,
Askerlik görevini tamamlamış ya da en az 1 yıl tecilli olmak (erkek adaylar için).

Garanti Bankası Gişe Asistanlığı İçin Aranılan Özellikler

Gişe Asistanı pozisyonu için, internetteki ilanları takip ederek online başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Aranan Özellikler

Tercihen 4 yıllık üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun,
27 yaşını aşmamış,
İyi derecede bilgisayar kullanabilen ve MS Office bilgisine sahip
Askerlik görevini tamamlamış ya da 1 yıl tecil ettirmiş (erkek adaylar için)
Pazarlama ve satış becerileri gelişmiş,
Esnek zamanlı olarak çalışabilecek,
İletişim ve ikna becerileri yüksek,
İnsan ilişkileri kuvvetli

 

Halk Bankası İşe Alım Süreci

Halkbank Banko Görevlisi Sınav Soruları

Halk Bankası Genel Yetenek

Halk Bankası Genel kültür

Halk Bankası Mulakat

Halk Bankası Uzman Yardımcısı Sınav Soruları

Halk Bankası Alan Bilgisi

Halk Bankası Genel Kültür

Halk Bankası Genel Yetenek

Halk Bankası Yabancı Dil

Halk Bankası İşe Alım İçin Aranılan Özellikler

T.C. vatandaşı olmak (özellik arz eden görevler için Yönetim Kurulunun onayı alınmak suretiyle bu şart aranmaz)
Kamu haklarından mahrum bulunmamak
Sınav tarihi itibariyle 18 yaşını bitirmiş olmak
İlk işe girişte hizmet grupları itibariyle belirtilen yaş sınırını aşmamış olmak (Özellik arz eden görevler için Yönetim Kurulunun onayı alınmak suretiyle bu yaş sınırı değiştirilebilir.)
Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım–satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından ve Türk Ceza Kanununun 2. Kitabının 8. Bab’ında düzenlenen suçlardan hükümlü bulunmamak, Bankalar Kanunu’na göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak, Sınav tarihi itibariyle askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak, İşin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak ve yurdun her yerinde devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmadığını resmi sağlık kurulları raporu ile tevsik etmek, 4 Yıllık Lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokul mezunları ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerde ki okulu bitirenler. (Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme veya Hukuk Fakültelerinden ya da 4 yıllık eğitim veren fakültelerin Mühendislik, İstatistik, Fizik, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar veya Matematik bölümlerinde ve bunların dışında lisans eğitimi yaptıktan sonra bu branşlarda lisansüstü eğitim veya doktora yapmış olanlar)

 

HSCB Bank  İşe Alım Süreci:

İşe alım sürecimiz adayların bankacılık deneyimli ve deneyimsiz olmasına göre farklılık göstermektedir.

Deneyimsiz adaylarımız için yıl içinde bankamızın ihtiyaçları kapsamında Gişe Yetkilisi, Müşteri Hizmet Yetkilisi ve bireysel / ticari pazarlama ekiplerinde yönetmen yardımcısı (Sales Trainee - ST) , Yönetici Adayı ( Management Trainee – MT ) olarak görev yapacak arkadaşlar için sınavlar düzenlenmektedir.

Her sınavda belirlemiş olduğumuz baraj puanının üstünde sonucu olan adaylarla grup ve birebir mülakatlar yapılmaktadır.
Mülakat sonuçları olumlu olan adaylara iş teklifinde bulunulmaktadır. Bu konuda Detaylı bilgiye Deneyimli İşe alım Süreci ve Yeni Mezun / Deneyimsiz İşe Alım Sürecimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

İng Bank İşe Alım Süreci:

Bankamızda işe alım süreci, “fırsat eşitliği” esasına dayanmakta ve İnsan Kaynakları Yönetmeliğimizde yer alan kriterlere göre yürütülmektedir.

Başvurular; bankacılık deneyimi ve eğitim durumuna göre yine elektronik ortamda değerlendirilmekte ve aşağıda açıklanan süreçlere tabi tutulmaktadır.

Bankamıza “Genel Başvuru” yapabilmenin yanı sıra, belirli fonksiyonlarda gereksinim duyduğumuz kadrolar için de aynı form kullanılarak başvuru yapılabilir.

Adaylar değerlendirilirken başvuru formunda belirttiği; il, ilçe, görev alanı ve unvan tercihleri dikkate alınmaktadır.

İnsan Kaynakları Grubumuz sizlerin tercihleri doğrultusunda hareket ettiğinden, başvuru formundaki bütün tercih alanlarının dikkatli ve düşünülerek doldurulması adayın yararınadır.

Yeterlik Ölçüm Testleri

Yetkili Yardımcısı ve altı unvanlardaki pozisyonlara yapılan başvurulara ve Bankacılık/Finans sektöründe 3 yılın altında deneyime sahip olup Yetkili pozisyonlarına yapılan başvurulara Yeterlik Ölçüm Testi uygulanmaktadır. Bu çerçevede başvuruları uygun bulunan adaylar, mevcut veya ileride oluşabilecek kadro gereksinimlerinde değerlendirilmek üzere açılacak Yeterlik Ölçüm Testine WEB sayfamızda yer alan Başvuru Mesaj Penceresi, SMS, telefon, e-posta yoluyla davet edilebilirler.

Başvuru tarihinden itibaren 6 ay süreyle Yeterlik Ölçüm Testine davet edilemeyen adayların başvuruları arşive alınır.

İşe Alım Süreçlerine ilişkin temel veriler aşağıda yer almaktadır

Bankacılık ve Finans Sektöründe 3 yılın altında deneyimi bulunan
-Yetkili
-Yetkili Yardımcısı

Testler:

Genel Yetenek
Psikometrik Test
Mülakat

 

İş Bankası İşe Alım Süreci:

İşe Alınacak Personelde Aranan Genel Nitelikler

Türkiye İş Bankası Genel İşe Alım Koşulları’nı  iş başvurusunda bulunan tüm adayların taşıması gerekmektedir. Diğer alım koşulları her bir alım sınavı için ayrıca belirlenmektedir.
T.C. vatandaşı olmak.
18 yaşından büyük olmak ve ilgili pozisyonun sınavına müracaat edebilmek için saptanmış olan yaş limitinin üzerinde olmamak.
Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
Affa uğramış dahi olsa, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.
Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.
Erkeklerde eylemli askerlik görevini tamamlamış bulunmak ya da tecilli ya da muaf olmak.
Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.

 

Kuveyt Türk Bankası İşe Alım Süreci:

Kişisel hedeflerini Kurumsal hedefler ile birleştirebilen, sürekli eğitim programları ile kendini geliştirmek ve performansı ile kariyerini belirlemek isteyen, eğitim süresi en az 4 yıl olan fakültelerin İşletme, İktisat Endüstri ve Elektronik bölümlerinden iyi derece ile mezun olan, İngilizce'ye hakim, Kurum Kültürüne uyum becerisine sahip, askerlik hizmetini yerine getirmiş, Kurum içi değerlendirme yoluyla üst görevler için yetiştirilmek üzere genç bankacı adaylarına, KUVEYT TÜRK kariyer imkanı sağlamaktadır.

KUVEYT TÜRK, işe kabul isteklerini bilgi havuzunda toplar, bu havuzda biriken adaylar arasında yapılan sınavlar değerlendirilir ve personel ihtiyaçları bu yolla karşılanır.

 

Şeker Bank İşe Alım Süreci

Deneyimsiz İşe Alım

Sektör deneyimi olmayan adaylara yönelik yılın farklı dönemlerinde yürüttüğümüz, işe alım programlarımızla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki bölümlerden ulaşabilirsiniz.

• Şeker Bank Müfettiş Yardımcısı
Bankamızın "Müfettiş Yardımcısı" pozisyonu için ilgili ilana yapılan online başvurular değerlendirilmektedir. Başvuruları olumlu bulunan adaylar Türkiye genelinde toplu olarak yapılan merkezi sınava davet edilir. Yapılan sınav ve mülakat sonuçlarında olumlu bulunan adaylar Teftiş Kurulu Başkanlığı'na bağlı olarak göreve başlamaktadırlar.

• Şeker Bank Uzman Adayı/ Müşteri Temsilcisi
Bankamızın "Uzman Adayı-Müşteri Temsilcisi" pozisyonu için ilgili ilana yapılan online başvurular değerlendirilmektedir. Başvuruları olumlu bulunan adaylar Türkiye genelinde toplu olarak yapılan merkezi sınava davet edilir. Yapılan sınav ve mülakat sonuçlarında olumlu bulunan adaylar Genel Müdürlük Birimlerinde Uzman Adayı, Şube pazarlama kadrolarında Müşteri Temsilcisi olarak göreve başlamaktadırlar.

• Şeker Bank Gişe Yetkilisi/Memur
Gişe Yetkilisi/Memur pozisyonları için, yayınladığımız ilanlara ve internet sayfamıza yapılan online başvurular değerlendirilmektedir. Bu kadrolara alım yapılacak adaylar; Genel Yetenek Sınavı, Kişilik Envanteri ve Mülakat sonuçlarına göre, bankanın ihtiyaçları doğrultusunda uygun bölümlere yerleştirilir.

Şeker Bank Deneyimli İşe Alım

İşe alımlarımızda tüm pozisyonlar için doğru hedef grubuna ulaşılarak en uygun adayın seçilmesi amaçlanmaktadır. Kurum kültürüne uygun, açık iletişim ve sürekli gelişime inanan, kurum aidiyetine sahip, müşteri ve sonuç odaklı adayların bünyemize katılması hedeflenmektedir.

Ayrıca deneyimli işe alımlarımızda; adayların pozisyonun gerektirdiği eğitim, bilgi, deneyim ve yetkinliklere sahip olması beklenmektedir.

Şeker Bank Stajyer Alımları

Bankamız; staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerine; bankacılık sektörünü ve Şekerbank'ı yakından tanımaları amacıyla yaz dönemlerinde en fazla üç ay staj imkanı sunmaktadır.

Yapılan staj başvuruları İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nce değerlendirilir, uygun bulunan adaylar ihtiyaç duyulan şubelerimize yönlendirilir

 

Tbank İşe Alım Süreci

İşe Alım Süreci

Bankamızdaki boş pozisyonlar için iç ya da dış kaynaklar kullanılarak eleman bulunmaktadır. Söz konusu adaylar, sahip oldukları yetenek ve becerilerin değerlendirildiği, kişilik testleri, grup mülakatı ve derinlemesine görüşmeleri kapsayan çok kademeli bir süreçten geçmektedir.

Bankamız işe alım süreçlerinde temel hedefimiz;

- Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık,
- Etkin iletişim becerilerine sahip,
- Ekip çalışmasına yatkın ve takım ruhuna sahip,
- İş etiğinin ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olan,

bir kadro oluşturarak, bu niteliklere sahip bir ekiple müşterilerimize verdiğimiz kaliteli hizmeti devam ettirebilmektir.

 

Tekstil Bank İşe Alım Süreci

İşe Alım Süreci
Yıllık insangücü planlaması doğrultusunda ihtiyaç duyulan pozisyonlar için deneyimli ve deneyimsiz eleman alımları gerçekleştirilmektedir. Yenibiriş sitesi aracılığıyla yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, sınav ve görüşme aşamalarını geçen adaylara iş teklifi yapılmaktadır.

Deneyimli eleman alımlarımız, görevin niteliğine göre konusunda uzmanlaşmış adayların ilgili yöneticiler ve Bölümümüz ile yapacağı mülakatlar neticesinde gerçekleştirilir. Deneyimli eleman alımlarımız için sınav aşamamız bulunmamaktadır.

Deneyimsiz eleman alımlarında mülakat sürecinin yanısıra görevin niteliğine göre ingilizce, genel yetenek ve kişilik testi uygulanmaktadır.

MT Programı
Geleceğin yöneticilerinin bünye içinden yetiştirilmesi amacıyla, bankamız stratejileri ve sektör koşulları doğrultusunda belli dönemlerde açtığımız MT sınavı, işe alım süreci açısından farklılık arzetmektedir. Yenibiriş sitesinde verdiğimiz ilana başvuruda bulunan;

T.C vatandaşı olan,
01.01.1986 ve sonrasında doğan, (askerlik veya yüksek lisans yapmış olanlar için 01.01.1985 ve sonrasında doğan),
Üniversitelerin, 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin, yabancı dilde eğitim veren İktisat, İşletme, Hukuk, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Bankacılık ve Finans, İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Çok iyi derecede İngilizce bilen,
Erkek adaylarda askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş,
Kendisini ifade ve iletişim yeteneği güçlü,
Analitik düşünme yeteneğine sahip
adaylar arasından, yapılan sınavlarda başarılı olan, toplu ve bireysel mülakat aşamalarını geçenler, Bankamızın Şube Pazarlama, Teftiş Kurulu, Dış İlişkiler, Hazine, İnsan Kaynakları ağırlıklı olmak üzere, gerek duyulan bölümlerinde görevlendirilir.

ST Programı
Bankamız stratejileri ve sektör koşulları doğrultusunda belli dönemlerde açtığımız ST sınavı için Yenibiriş sitesinde verdiğimiz ilana başvuruda bulunan;

T.C vatandaşı olan,
01.01.1986 ve sonrasında doğan, (askerlik veya yüksek lisans yapmış olanlar için 01.01.1985 ve sonrasında doğan),
Üniversitelerin, 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin, İktisat, İşletme, Hukuk, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Bankacılık ve Finans, İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,
İyi derecede İngilizce bilen,
Erkek adaylarda askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş,
Kendisini ifade ve iletişim yeteneği güçlü,
Analitik düşünme yeteneğine sahip
adaylar arasından, yapılan sınavlarda başarılı olan, toplu ve bireysel mülakat aşamalarını geçenler, Bankamız Şubelerinin Bireysel Pazarlama birimlerinde görevlendirilir.

Ayrıca, Şubelerimizin operasyon ve pazarlama kadroları için, ihtiyaca göre dönem dönem sınav açılıp, yapılan sınav ve mülakat aşamalarında başarılı olanlar, 'Temel Bankacılık Eğitimi'nin ardından şubelerimizin ilgili kadrolarında görevlendirilmektedir

 

Turkish Bank İşe Alım Süreci

Yeni Mezun Adaylar: Yeni mezun adaylar, Yönetici Adayı ve/veya Müfettiş Yardımcısı sınavlarına girebilir, internet siteleri aracılığıyla yayınlanan ilanları takip ederek şubelerimizde gişe personeli (Müşteri Temsilcisi) veya Genel Müdürlükteki deneyimsiz aday ilanlarına başvurabilirler.

Yönetici Adayı ve/veya Müfettiş Yardımcıları, ingilizce ve genel yetenek sınavılarında  ve takip eden mülakatlarda başarılı olan adaylar arasından seçilmektedir.İşe alımlarda Üniversitelerin hangi bölümlerini tercih ediliyor?
Genellikle Üniversitelerin İ.İ.B.F  bölümlerinden mezun olan adaylar Bankamızca tercih edilmektedir. Ancak Bilgi Teknolojileri, Halkla İlişkiler vb. Gibi birimlerimizde ilgili bölümlerden mezun adayları tercih etmekteyiz.

 

Türkiye Finans Katılım Bankası İşe Alım Süreci

Türkiye Finans'ta açık pozisyon ilanları Kariyer.Net ile eş zamanlı olarak İnsan Kaynakları web sayfalarında yayınlanmaktadır. Yayınlanan ilanlara online başvuru yapılması ile birlikte aday başvuru süreci başlamış olur. Gelen başvurular kriterler çerçevesinde incelenir, adayın nitelikleri ile ilandaki kriterlerin birbirine uygun olması halinde aday değerlendirme süreci başlatılır.

Açık pozisyon ilanlarımıza online yapılan başvuru yeterli olup aday değerlendirmeleri sadece Kariyer.Net üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle ayrıca posta, elektronik posta veya faks yoluyla yapılan başvurular değerlendirilmemektedir.

Yapılan başvurular İnsan Kaynakları tarafından incelendikten sonra ön görüşme için uygun bulunan adaylardan sektöre yeni adım atacak olanlar genel yetenek ve mesleki alan bilgisi sorularından oluşan bir teste tabi tutulurlar. Testte başarılı olan adaylar ile nitelik ve yeterlilikleri ilan kriterlerine uygun bulunan tecrübeli adaylar ön görüşme ve mülakata davet edilirler. Mülakat aşamasından sonra bankamız için faydalı olacağına inanılan adaylar yapılan iş teklifini kabul ettikleri taktirde bankamızda göreve başlarlar.

Türkiye Finans Katılım Bankası Aranılan Özellikler

Adaylarda aranan nitelikleri şu şekilde listeleyebiliriz;Türkiye'deki üniversitelerin dört yıllık örgün lisans eğitimi veren İ.İ.B.F., S.B.F., İşletme veya İktisat Fakültelerinin; İktisat, İşletme, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Ekonometri veya Bankacılık/Finans bölümlerinden mezun olmuş,
Faizsiz bankacılık sektöründe çalışmaya istekli,
Bankamız misyon ve vizyonunu temsil edebilecek,
İnsan ilişkileri güçlü, güleryüzlü ve kolay iletişim kurabilen,
İnsan odaklı, yeniliklere açık ve sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,
Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek,
MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
Erkek adaylarda askerlik görevini yerine getirmiş olan,
Genç,dinamik, prezentable ve takım çalışmasına inanan,
Değişim ve gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,
Geleceğin yöneticisi olmaya aday.

 

Ziraat Bankası İşe Alım Süreci

Eleman ihtiyacı duyulan görevlere, tanımlanan unvanlarla alınacaklar için, İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde belirtilen genel şartların yanında, işin özelliğine göre, eleman açığı bulunan ünitenin önerileri de değerlendirilerek özel şartlar belirlenir ve ilan edilir.

Bankamıza tüm iş başvurularının yazılı olarak yapılması esastır. Yazılı sınava girmek ve/veya mülakata katılmak isteyenler, İş Başvuru Formunu doldurarak, ilanlarda belirtilen yerlere başvurur. İşin özelliğine göre, İş Başvuru Formuna banka tarafından istenen diğer belgeler eklenir.

 

 

Mülakat Nedir?

Mülakat, işveren ya da  şirket yöneticileriyle işe başvuran adayın dakika süren bir oturumda adayın geçmişi, kişiliği, bilgi birikimi, akademik başarıları ve kariyer hedefleri gibi konuları gözden geçirdikleri toplantıdır. Mülakat süresi, başvuran aday sayısına ve şirketin işe alma/ görevlendirme politikasına bağlı olarak değişebilir. Mülakat, aynı zamanda başvuran adayın  şirketin çalışma anlayışı, iş tanımındaki öncelikleri, yönetim politikası ve yöntemleri konusunda fikir edinmesini sağlar.